שאלות נפוצות

מה עושה דולה?

את הדולה אתם בוחרים, ולרוב הכרתם אותה במהלך ההריון, ואם הינה גם מטפלת הוליסטית, חווית מגע כלשהו ממנה, ניהלתם שיחות, נפגשתם, והינכם בקשר עמה עד יום הלידה ואפילו אחריה. הדולה מכירה אותך ואת רצונותייך, חששותיך, רגישותך, וכל זאת במטרה לסייע לך ולבן הזוג ולתת מענה לצרכייך על הצד הטוב ביותר, היא גם מסייעת לכם בהעברת הרצונות והבקשות שלך לצוות הרפואי בחדר הלידה שאותם בדרך כלל לא הכרתם מראש. הדולה אתך לעזור לך לחוות חווית לידה חיובית ומעצימה ומסייעת לבן זוגך לעשות את הנכון בזמן אמת כך ששלושתינו צוות מנצח העובד בשיתןף פעולה על מנת לקדם את הלידה במרחב מאפשר צמיחה, בסובלנות ובאהבה.

בלידות בהן משתתפת תומכת לידה מוסמכת – דולה:
 • הלידות קצרות יותר
 • מצבה הרגשי נפשי של האם משביע רצון
 • מצב התינוק טוב יותר
 • פוחת הצורך במשככי כאבים
 • פוחת הסיכוילחתך חיץ
 • הניתוחים הקיסריים פוחתים ב- 50%
 • בני הזוג שבעי רצון יותר מהלידה
 • פוחות השימוש בחומרי זירוז רפואי(פיטוצין)
 • השימוש במלקחיים פוחת ב- 40%
 • השימוש באפידורל  פוחת ב- 60%

המיילדות תומכות ביולדת בצורה אחרת ויוצאת דופן אין באפשרותה לטפל בך באופן פרטני לאורך כל הלידה. במסגרת המשמרת, היא נושאת אחריות על עוד יולדת או שתיים. בהיכנסה לחדרך היא מפעילה את כל מאמציה, סורקת, ודואגת שהתינוק ואת מרגישים טוב, לסירוגין, דואגת לנטר את העובר ואת הצירים, אין באפשרותה להתפנות אלייך ולסייע לך נפשית, מנטלית ופיזית בכל סוג של מגע על מנת להקל על כאב באמצעים טבעיים הוליסטיים, למיילדת אין את הידע בשימוש באמצעים אלטרנטיביים להתמודדות עם כאב, ואת רמת הפניות , כך תצענה לך משכך כאבים תרופתי כשאת מתקשה להתמודד עם צירים.

במידה ותכננת לידה פיזיולוגית וטבעית, את עלולה לחוש מתוסכלת מצב העלול להקשות עליך בלידה. והיה ותיכננת מראש לקבל משכך כאבים במהלך הלידה, את תקבלי את העידוד לחכות, להמתין, לחוש את שגופך משדר עד לשלב שבו יש פחות סיכוי לעכב או לסבך את הלידה. המיילדת מקדישה כ-9.9% בממוצע בלידה תמיכהמעשית בלידה, הכוללת ברובה הוראות ומלל. מצב שונה משתציע הדולה שכל כולה שלך, אתך ורק בשבילך על כל הרבדים הפיזי, הנפשי, המנטלי והרוחני.

במהלך כל הלידה לדולה תפקיד משמעותי, היא תומכת נפשית וגופנית בך ובבן הזוג. היא מודעת לתנאי הסביבה, יוצרת אוירה נינוחה ונעימה באמצעות תאורה רכה, ממלאה את חלל החדר בניחוח שמנים אתריים מרגיעים ומרעננים, יוצרת אוירה רגועה באמצעות מוסיקה נעימה. הדולה מסבירה לכם את מה שמתרחש בכל שלב ושלב של הלידה. היא צמודה לזוג לכל אורך הלידה, בזמן שהמיילדת מחויבת לטפל ביולדות אחרות. הדולה פעילה, עובדת איתך ועם בן הזוג על תנועתיות עם או בלי כדור לידה, נשימות, הרפיה, עיסויים, דמיון מודרך, שינוי תנוחות במידת הצורך, רפלקסולוגיה, נקודות לחיצה, היא מבצעת כל דבר הנותן מענה לקידום הלידהאשר יאפשר להתמודד עם הצירים(גלים) והכאבים. הדולה ובן זוג הם צוות המאפשר לך לחוות את לידתך כחיובית וטובה. הדולה מאפשרת לכם להיות יחד עם בן הזוג, להיות בשבילך ועבורך, לסייע ולתמוך בך, להעניק לך את מלוא תשומת ליבו בזמן אמת. הדולה קשובה לך על כל שלבי הלידה.
לאחר הלידה, הדולה תדריך אותך בנושא הה(ע)נקה והטיפול הראשוני בתינוקך. בתום הה(ע)נקה הראשונה האב מלווה את תינוקכם לתינוקיה, הדולה נשארת איתך ותומכת רק בך עד המעבר לחדר ההשהיה. בעקבות החוויה המשותפת והמרגשת שלי ושלכם, נירקם בינינו קשר, שמנסיוני עם אחרים הינו מופלא וייחודי, התומך וקשוב במהלך מעגל החיים.

אדרבא, הדולה מאפשרת לכם להיות קרובים יותר זה לזו במהלך ההריון ובלידה עצמה. דואגת לתאם ציפיות בין בני הזוג. ושגם בן הזוג ירגיש הכי נוח במהלך הלידה. תומכת בו רגשית ומנטלית, מזכירה לו להביא מזון ושתייה להניע את האנרגיה בחדר הלידה מצב המאפשר לו להעניק את מלוא תשומת הלב ליולדת. המצבים בלידה עלולים להלחיץ את היולדת וגם את בן הזוג. בן הזוג דואג, חושש שמא לא יידע לעשות מספיק ואולי הוא אינו עושה את הדבר הנכון. פה הדולה תדריך אותו כיצד לסייע ולתמוך ביולדת.

קורה שבן הזוג מוצא את עצמו חסר אונים, מבולבל, מתוסכל, חסר ביטחון שכל הידע והטכניקות שרכש בהכנה ללידה, אינן עונות לציפיותיו, במצב כזה, לדולה הכלים לכוון אותו לאורך המסע, מההריון, דרך הלידה, ואף בזמן הה(ע)נקה והטיפול הראשוני הבסיסי בתינוק.

הדולה יודעת, ואף מרגישה איך וכיצד לסייע לכם ולאפשר לכם חווית לידה אחרת ומצמיחה. היא מסייעת לבן הזוג להיות מעורב, פעיל ויעיל יותר בלידה. השל ההתנהלות החדרי הלידה, נבצר מהמיילדת להיות צמודה אליכם במהלך כל הלידה. בתפקידי כדולה אני מאפשרת לבן זוגך להתפנות אלייך, לתמוך בך רגשית ופיזית על פי דרכו ומיטב ידיעתו וייכולתו.

לבן זוגך יש בהחלט מקום עבורך ברגע המרגש ביותר שלכם יחדיו.

אני מכבדת את רצונך לבקש אפידורל, אך זכרי, גם כשהכאב פוחת, עלייך לנסות להיות כמה שיותר פעילה על המיטה, על מנת לאפשר לתהליך הלידה להתקדם, בתנועתיות את מסייעת לתינוקך להתברג לתוך האגן. אני נמצאת אתך ותומכת בך פיזית,רגשית ומיידעת אותך על כל שלב המתרחש בהמהלך הלידה. מסייעת לך להתמודד עם הכאב,- עד לשלב שבו יותר בטוח לקבל הרדמה אפידוראלית- בכל הטכניקות האלטרנטיביות הנוחות והנעימות לך.

מגיע השלב השני של הלידה, וכשאת כבר עם פתיחה מלאה, אני מזכירה ומסייעת כיצד לנשום, להרפות את גופך, תוך כדי שירה וצלילים, או כל מגע העשוי לסייע לתינוקך להתקדם לתום המסע. נשים מספרות לאחר לידה שהתמיכה וההדרכה, התנועתיות עם דולה בשלב הזה של הלידה חסך מהן התערבויות.

ישנן נשים החשות עדיין כאבים(ההרדמה לא פעלה כצפוי) זקוקות לתמיכה להתמודדות עם הגלים(צירים). אני בשלב הזה, מסייעת לך להגיע לפתיחה כמה שיותר גדולה ולהיות כמה שיותר פעילה לפני קבלת האפידורל. היו יולדות שהחליטו מראש שהן מעוניינות באפידורל והנה אכן הן מצליחות להתמודד עם כאבי הצירים(גלים) עד פתיחה של כ-7 או 8 ס"מ ורק אז מבקשות אפידורל בעיניי את מופלאה ואמיצה! וכאן מקומי לסייע לך ולתמוך באהבה רבבה.

ישנן נשים הרואות כי אכן הגיעו עד לפתיחה של 8ס"מ, הצליחו להתמודד עם הכאב עד שלב זה, מתעוררים בתוכן הכוחות הנפשיים והרצונות העזים לנסות לסיים את המסע ללא משככי כאבים, עם מקסימום מודעות וחיבור לגוף, תוך מודעות והקשבה למתרחש בגופה, ולאפשר לתינוק לצאת לאויר העולם, גם במצב הזה אני עבורך ובשבילך. את המחליטה, מה נכון לך ואיזו חוויית לידה ברצונך לחוות, חשובה החלטתך מבלי להתחשב בדעתם של אנשים אחרים, את אחראית ללידה שלך(כשהכל כשורה ולא נשקפת מצוקה חלילה לך או לתינוק) אני קשובה לך, נוגעת תומכת ומכבדת.

הצהירי לעצמך "אני מאמינה ביכולותיי ובעוצמותיי המולדות בי, גופי יודע ללדת, ביכולתי לעבור חוויית לידה הכי חיובית שרק ניתן״.

 • לידה פעילה/ ג'נט בלסקס/ הוצ' אלטרנטיבות
 • טבעי ללדת / גילה רונאל, מירה ארצי-פדן ועלמה כהן-ורדי /הוצ' כתר
 • המדריך הישראלי להריון ולידה/ ד"ר עמוס בר וטלי רוזין.
 • גופה של אישה תבונתה של אישה / הדרל לבריאותגופנית ורגשית/ד"ר כרסטיאן נורת'רופ/הוצא' אור עם
 • התחלות קסומות חיים מופלאים/מדריך הוליסטי להיריון ולידה/ד"ר דיפאק צו'פרה/הוצא' מודן
 • לחבק את האם/ ד"ר מרשל קרלוס, ד"ר קאנאל ופיליפ קלאוס/הוצ' לייף סנטר
 • Birthing From Within by England & Horowitz
 • The Birth Book by Dr. William and Martha Sears, RN IBCLC
 • Special Women by Polly Perez
 • Mothering the Mother: How a Doula Can Help You Have aShorter, Easier &Healthier Birth by John H. Kennell , Phyllis H. Klaus , Marshall H. Klaus
 • The Birth Partner by Penny Simkin
תוכלו ללמוד עוד באתר של הארגון האמריקני להריון.

קורס הכנה ללידה

המטרה היא לתת לכם את הכלים הכי טובים ומעשיים כבר בהיריון, שיהיו לתחזוקה ומענה לצורכיכם וכן לקראת הלידה המרגשת:

לחוות שחרור מפחדים, חששות, תסכולים, חוסר ביטחון עצמי, מחשבות שליליות ואמונות.
לבסס ולחזק את עמדותיכם ולהגיע לחדר לידה ממקום בטוח ויציב, מוכנים ללידה מבחינה נפשית, מחשבתית, רגשית.
להאמין ולדעת שהגוף שלך יודע ללדת, רק צריך להזכיר לו.
להכין אתכם לתקשורת הטובה ביותר עם הצוות דרך כתיבת תכנית לידה, כחלק מהכנה ללידה בבית חולים.

החשיבות היא במיוחד לקראת הלידה הראשונה, אם כי הכנתי גם לידה רביעית. זה אירוע משמעותי מאוד, ישנה פה הזדמנות להתכונן לקראת מה שמצפה לכם, להכיר וליישם את הכלים העומדים לרשותכם.

יש לקורס תרומה רבה לאיך שאתם ותינוקכם יכולים לחוות את הלידה והשלכותיה על הדימוי העצמי והביטחון שלך, על חוויית התינוק וכן על איכות הזוגיות שלאחר הלידה.

פגשתי נשים שחוו לידות טראומטיות, לטענתן "הלידה היתה מסתיימת אחרת לו רק ידענו… שמענו שבקורס היינו מקבלים ידע וכלים מה לעשות במהלך הלידה, ובכלל לעבור תהליך שיקל עלינו לחוות גם הורות אחרת."

הקורס אצלי נותן קפיצת מדרגה, שימוש בכלים לא רק בלידה אלא כלים לחיים.

אני מלמדת באופן פרטי אצלי בבית, באוירה ביתית, אוהבת ומכילה, עם סביבה תומכת ומשפחתית.

כבר בטלפון תרגישו או לא את החיבור וה"כימיה" בינינו. תרגישו כמה יש פתיחות וזרימה בינינו, הכלה ואיכפתיות, כמה תואמות הציפיות שלכם לסגנון שלי ולהשקפותיי, כמה כוחות תקבלו ממני כדי להרגיש מועצמים.

הקורס בקבוצה מספק חווייה של קבוצת הקשבה בעלת אופי שיתופי. מאפשר לכם לדון ביניכם על משמעות הרחבת המשפחה, על הפחדים המתעוררים, ולקבל בצורה זו חיזוקים ותמיכה, טיפים ועצות לקראת הלידה המרגשת.

תחוו חוויית למידה בדרכים כיפיות וקלילות לצד קבלת התכנים התיאורטיים.

במפגש הראשון אני מקדישה זמן לסבב היכרות היוצר היכרויות עם זוגות מאותה סביבת מגוריכם, ואולי באותו מצב ושלב בהריון.

נוצר תהליך קבוצתי המפרה זה את זו ולהיפך. המעגל החברתי גדל, הזדמנות לזמן איכות לכל זוג וחיבור מדהים גם לתינוקכם.

אני מתאימה טיפולי מגע לאישה ומשתפת את בן הזוג – זה בונוס לזוגיות, בדוק!

אני עושה הנחה למשתתפי הקורס.

גם בסיום הקורס אני נותנת שירותים כמו: דיקור, נקודות לחיצה, רפלקסולוגיה לזירוז הלידה והקלה על כאבים והסדרת הצירים. במידה ותרצו אותי כמלווה אתכם ללידה, נערוך שיחת תיאום ציפיות בינינו ונתקדם.

האני מאמין שלי: "להיות אתכם עד שאתם מרגישים שיכולים לחזור לשגרה בטוחה ויציבה". אנו בונים אווירה משפחתית ולכן אני ממשיכה לתת תמיכה טלפונית במחיר מותאם לכם.

אנו לא נפרדים… אדרבא, ממשיכים – אני גם יועצת הנקה ושינה ומלווה התפתחותית לתינוק, נותנת מענה לצורכי התינוק ולצורכיכם, כך שאתם מרושתים מההיריון, הלידה, ועד לחזרה הביתה עם התינוק.

הכנה להריון ולידה

כאישה שחוותה הכנה להריונות ולידות אני מודעת לעוצמות וליכולות הטמונות בך. בגישתי הייחודית, מרחב מאפשר צמיחה, יחדיו נתמקד ונתקדם, אאפשר להוביל אותך להתחברות עם גופך ותינוקך, כך שבעזרת הכלים שתרכשי בהכנה, יובילו אותך גופך ופנימיותך לבחור את התנועה הנכונה לאותו הרצף בהתפתחות הלידה וכצידה לחייך בכלל.

ההכרה, בגופך ובפנימיותך, עוד במהלך ההיריון, המודעות לתזונה מאזנת, פעילות גופנית וליווי התפתחותי רגשי ורוחני אפשרו לך להבין לדעת ולקבל שכאב במהלך הלידה אינו ציר כדלת החורקת ומקשה לפתיחתה, אלא כל ציר- כגל- המשתף אתכם פעולה מוביל ומקדם אתכם לחוף מבטחים, להגיע אל היעד, בחדווה, בהבנה ובנינוחות עמוקה, בבטחה וללא חרדה.

בתהליך משתלבים האהבה והתמיכה אשר בעזרת החוויות שתחוו יכינו אתכם לפגישה עם תינוקכם, שכה ייחלתם לחבקו ולהרגישו, ושמעתה הינו חלק בלתי נפרד מההרכב המשפחתי הייחודי לכם.

בתהליך ההיכרות והליווי אני רואה כל לידה מיוחדת וייחודית במינה, מסע מרתק ומרגש המאפשר נגיעה בפלא הבריאה.

אני רואה את תפקידי עוד משלבי טרום היריון והיריון, נותנת מענה מקצועי תמיכה רגשית נפשית ומכילה, ועד להיותכם הורים החובקים את הרך הנולד, הצועדים יד ביד במסע החיים.

בהתנהלות עמכם, אני מאמינה בבחירתכם כיצד ואיך ללדת, מתוך אמונה כנה שהלידה היא שלכם.

תפקידי כדולה להדריך, לסייע ולתמוך בכל החלטה שתיקחו תוך גמישות למימושה והגשמתה, ומה נדרש מכל אחד השותף למסע ברגע האמת.


אני פונה אלייך, יולדת יקרה, עלייך לקחת אחריות על הלידה.


זכרי – רכישת ידע על תהליך הלידה ושיטות התמודדות עם כאב, מהווה כוח, עוצמה פנימית, מפיגה התנגדויות וחרדות לתהליך הלידה ואף מעניקה תחושת ביטחון, תוך כדי הבנת התהליכים, תקלי על התנהלותך ותיקחי חלק פעיל בכל שלבי הלידה.


ההכנה להיריון ולקראת הלידה הינם משמעותיים, בעלי השפעה מנטאלית, רגשית, פיזית ונפשית אשר משפיעים על נקודת המוצא של כל תהליךהלידה. ההכנה בהיריון לקראת הלידה ובלידה  מעצימה את חוויית הלידה, מאפשרת תהליך תומך לך ולבן זוגך, מעצימה את האינטראקציה ביניכם, אתםמודעים לתהליך הלידה, כאמור הופכים להיות שותפים פעילים, את מאפשרת לעצמך התקדמות, זרימה ובעיקר חיבור עם המתחולל בגופך שעוד החל בהכנה להיריון ושיאו בלידה ולהיקשרות לתינוקכם הנולד.


כבר בשיחת הטלפון הראשונית נערוך היכרות קצרה .נברר מהו המניע לבחירתךבדולה, כמלווה במהלך ההיריון ובלידתך בע"ה.

נשוחח איזה סוג הלידה בה את חפצה, תשאלי שאלות, תכירי את פרטי החוזה בינינו ותנאי התשלום לליווי.

הפגישה תתקיים בביתי למשך שעה וחצי עד שעתיים איתך ועם בן זוגך או כל מלווה שתבחרי ללידה, בפגישה נתאם ציפיות, נעלה רצונות והשקפות לגבי הלידה, נגדיר כיצד כל אחד מהנוכחים בלידה נוטל חלק (יולדת, מלווה ודולה). נכיר דרכים להתמודדות בכאבים אם בעזרת נשימות  ותנועות ואם בעזרת מגע פיזי קליל.

פגישה זו כרוכה בתשלום שירד מהסכום הסופי שיגבה (תקף למקרה של ביטול הליווי או חרטה להמשיך יחדיו)

ממליצה להצטייד מראש בשאלות שהכנתם מבעוד מועד.

מיקום הפגישה ניתנת לבחירתכם ולנוחיותכם בביתי או בביתכם,

משך הפגישה כשעתיים.

בפגישה אפתח בפניכם את "ארגז הכלים" העומד לרשותי. נסרוק מהם שלבי הלידה, נעבוד על טכניקות נשימה, נתרגל תנועות זקופות על כדור פיזיו, או על מיטה, נכיר ונאפשר תנוחות ללידה ותנועתיות בלידה, נחוש טכניקות עיסוי ודמיון מודרך,תכירו תהליך תנועתי נשימתי "מתקדם" ונבנה תוכנית לידה.

כבר בפגישה זו, נקבע יחד היכן ומתי להיפגש בזמן הגלים (צירים), או שניידע  זו את זו ביום שיבשרו הסימנים  שהנה הגיע הזמן לצאת יחדיו לדרך.

הפגישה תהיה בחדר הלידה בזמן אמת, אני נוכחת איתך לאורך כל הלידה ועד שעתיים אחריה, אהיה בשבילך ועבורך,להקשיב, לתמוך,לחבק, להזכיר לנשום,ביחד נצחק ונחייך,נסריט ונצלם, נתאים עיסוי בשמנים מלטף נרפה  ונסביר במידת הצורך,להיות אתכם ולדעת גם להשאירכם לבד… בחווייתכם.
במהלך הלידה תקבלי את התמיכה הפיזית, הרגשית, הרוחנית והמנטאלית…

אני מתאימה ומשלבת טיפולים על פי קצב ההתקדמות והתנהלותך בחדר הלידה, כמו שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי בשמנים, משתמשת בכלים שברשותי תוך הקשבה וסבלנות לתהליכים המתרחשים בגופך עד ללידת התינוק וסיום התהליך…בע"ה

חשוב לי לציין אני אתך ועם המלווה שלך מכבדת כל החלטה שתחליטו ושיקול דעת שתפעילו, תפקידי בין היתר להעניק לכם תחושת רוגע, שלווה וביטחון מלא.

הפגישה תתקיים בשעה טובה ובמזל טוב בביתכם. נעלה חוויות מתהליך הלידה ונחלוק יחדיו, נכיר מהי הה(ע)נקה וחשיבותה לאם ולתינוק, הדרכה על מקלחת ראשונה לתינוק, טיפול בחבל הטבור, אתן מידע נוסף על משכב לידה, התנהלותך היומיומית במהלך 6 השבועות הקרובים, והמעבר מזוגיות להורות מקומך ומקומו של בן הזוג במערך המשפחתי החדש.

ומה אחרי הלידה?

שגרת החיים והחזרה לעבודה של בן הזוג, הנגישות של המשפחה המורחבת הולכת ופוחתת בשל מרחקים, עיסוקים…

ועכשיו משסיימת את המסע המרתק ויילדת את תינוקך, משתוללים בגופך הורמונים המשפיעים עלייך פיזית נפשית, רגשית ומנטלית, את זקוקה לתמיכה, לסיוע, לאוזן קשבת, לא לחוש בודדה, להרגיש בטוחה בעצמך בהתנהלותך, לצבור כוחות מחודשים כל אלה ועוד יעזרו לך, יחזקו אותך ואת פנימיותך, יאפשרו לך למלא את תפקידך במשפחה בכלל ועם הרך הנולד בפרט. את מעניקה לו, מטפלת בו, דואגת ותומכת בו בכל עת, וגם מקדישה לבית? ומה אתך? חשבת לתת לעצמך את התמיכה לאחר הלידה? את העזרה שתסייע לך להתחזק בתהליך החדש?

אני לרשותך!

אני אתך! 

בראש ובראשונה אני קשובה לצרכייך ורצונותייך, נותנת הדרכה וייעוץ לטיפול ראשוני בתינוק, וכן ייעוץ לאם לתקופה שלאחר הלידה,מקלה על הבדידות, עוזרת לך לקבל את ההחלטות הנכונות לך במצב העכשווי, מקלה על כאבים מצבי לחץ ובילבול בשילוב טיפולים הוליסטיים, הנכונים לך ולאותה התקופה.

יוצרים קשר ראשוני לקראת סוף ההיריון, עורכים פגישת היכרות ותיאום ציפיות, קובעים איזה סוג של תמיכה מתאים לכם.

אני נותנת שני סוגי שירותים לאחר הלידה והבחירה על פי צורכיכם ורצונכם (המפגש הראשוני מתחיל בביתכם לארגון הבית לקראת שובכם או בבית יולדות, על פי רצונה של האם).

מה כוללת ההדרכה? הפגישה תהיה בביתכם לאחר שהשתחררתם מבית יולדות, או למחרת היום(לבחירתכם)תינתן הדרכה והדגמה לטיפול בסיסי וראשוני בתינוק, הנקה או האכלה מבקבוק, שינה, החתלה, הלבשה, אמבטיה… התנהלות והתארגנות בבית, ואם יש צורך אוכל להכין עבורכם ארוחה מזינה ומפנקת. תצויידו בארגז כלים על מנת להבטיח נחיתה רכה וקלילה בשובכם הביתה עם אוצרכם. ואם הינך זקוקה לטיפול אלטרנטיבי ניתן לשלבו במפגשים.

הנני זמינה טלפונית עבורכם גם לאחר המפגשים הללו.

הפגישה הראשונה תתחיל בבית היולדות, לאחר הלידה תקבלי תמיכה בהנקה, או שתהיה בביתכם לעזור באירגון הבית והכנתו לכבודך האם ולכבודך האב, ביקורי הבית הבאים יתקיימו במהלך השבוע הראשון בביתכם – בהתאם לצורכיכם ורצונכם יתמקדו בהדרכה בסיסית בטיפול בתינוק, אמבטיה, הלבשה והחתלה, בנוסף תהיה היערכות והתארגנות בבית, או כל הדרוש והנחוץ לכם לאותו הזמן ואם חסרים מצרכים גם לזה אקדיש מהזמן.

נקדיש זמן לתחושות, רגשות שעולים, ואם הינך זקוקה לטיפול אלטרנטיבי ניתן לשלבו במפגשים.

הפגישות הבאות מיועדות בעיקר לך האמא שלאחר הלידה, ומטרתן לאפשר לך זמן נטו לעצמך, מקלחת טובה ולא חפוזה… התרעננות, ארוחה מזינה ועשירה, מנוחה ותנומה להתאוששות מלילות לבנים וחידוש הכוחות להמשך היום, אם את זקוקה לנשום אויר, להתאוורר בחוץ, אהיה בשבילך, ובשביל תינוקך,

אתן מענה לשאלות שעולות, לאורך כל המפגשים לגבי התנהלות התקופה הראשונית בבית, הנקה, אמליץ על יועצת הנקה מוסמכת, אמליץ בפנייך לפגוש אמהות נוספות לאחר לידה, היוצרות קבוצות שיח וחיזוק זו את זו, כמו כן נפתח ונטפח את המגע בינך ובין התינוק, תקבלי הדרכה בנושא עיסוי תינוקות.

סגירת תפריט